آغازی دوباره بر وبلاگ نویسی!

اصولاً هر چقدر انجام کاری برایتان ساده باشد، باز هم تا دلیل خوبی در عمق دلتان برایش نداشته‌باشید، آن کار یا انجام نمی‌شود یا آنقدر بد است که کاش انجام نمی‌شد! این موضوع برای وبلاگ‌نویسی من هم تا حد زیادی صادق بود و نتیجه‌اش شد این که امروز که بعد از مدت‌ها به اینجا سر زدم از تاریخ آخرین نوشته‌ام متعجب شدم.

در هر صورت اما مدتی‌ست که به نوشتن روتین روزهایم مشغول شده‌ام. قبلاً از اهمیت طولانی‌نوشتن گفته‌ام و این را برای تقریباً هر روزِ ماه‌های اخیرم به کار برده‌ام: هر روز برای خودم داستان روزم را نوشته‌ام و تأثیر بی‌نظیرش در مدیریت مشکلات و مرتفع‌کردنشان را دیده‌ام.

نویسنده‌ی کتاب هنر خوب زندگی‌کردن می‌گوید در صنعت هوایی، هر اشتباهی معادل مرگ یک عده انسان است و به این دلیل کارها باید بدون خطا باشند. برای همین هواپیماها به جعبه‌ی سیاه مجهز شده‌اند تا دلیل کوچک‌ترین خطاها و اشتباهات به سرعت مشخص شود و در ادامه پیشنهاد می‌دهد که هر انسانی می‌تواند برای خودش جعبه‌ی سیاهی داشته‌باشد تا بتواند به دقت نقاط کم و کاست خودش را تحلیل کند و روزمره‌نویسی برای من چنین اثری را داشته.

تصمیم گرفتم دامنه‌ی نوشتن‌هایم را از روزمره‌نویسی‌های خصوصی به نوشتارهای عمومی برای دوستانم گسترش دهم و به نوعی مجدداً به سر و روی این وبلاگ رسیدگی کنم.

منصفانه نیست اگر نگویم از عوامل انگیزه و الهام‌بخش من در این امر ست گودین و وبلاگ‌نویسی مستمر او بوده. امیدوارم هم در کمیت و هم در کیفیت به نوشته‌های او شبیه شوم (که اخیراً کاملاً ایمان آورده‌ام که کیفیت و کمیت هر دو مهم هستند و هیچ یک نمی‌تواند جایگزین دیگری بشود.

یادداشت‌های جدید را در کانال تلگرامی به آدرس @Matin_Blog به اشتراک خواهم گذاشت. به امید نوشتن‌های مرتب و هم‌صحبتی با عزیزانم در این محفل…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *